MGKS Lubraniec - Łokietek Brześć Kujawski

Krzysztof Mierzwicki przekroczona ilość fauli

Roman Kapuściński Trener

04.10.2014

W piątek tj. 03.10.2014r do Lubrańca przybyłą drużyna z Brześcia Kujawskiego. Brześć w tym tygodniu rozegrało dwa mecze ligowe. W środę na własnym stadionie gościli zespół z Osięcin. Mecz zakończył się niecodziennym wynikiem, Łokietek przegrał z Ziemowitem aż 16-1! Gospodarze dzisiejszego meczu- MGKS, od pierwszych minut byli w opałach. Zawodnicy GKS-u przeprowadzili składną akcję która mogła zakończyć się golem- na nasze szczęście tak nie było, ponieważ obrońca zespołu z Lubrańca- Krzysztof Mierzwicki z poświęceniem zablokował piłkę. Indywidualne akcje zawodników Łokietka przynosiły okazję na zdobycie gola. Od 15 minuty meczu zaczęła się tzw. "kopanina" którą wykorzystali "Lubrańczycy" do niepilnowanego Nowaka podał Chojnacki a ten z zimna krwią strzelił po długim rogu i 1-0 dla MGKS-u! Radość nie trwałą długo 10 minut później Łokietek doprowadza do remisu. Zawodnik z Łokietka umieścił piłkę w bramce za linii końcowej, gol został niestety zaliczony. Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie uległ zmianie. Po zmianie stron do ataku ruszył MGKS Lubraniec, kilka "klepek" w środku pola długa piłka do skrzydłowego który wywalczył rzut rożny. W rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Kujawski a Kacper Nowakowski strzałem głową umieścił piłkę w bramce, wynik 2-1 dla czerwono-niebeiskich! W 60 minucie meczu, po ofiarnym wślizgu kontuzji doznał Mierzwicki i opuścił boisko z grymasem bólu na twarzy. Po faulu na 22 metrze, bezpośrednim strzałem na bramkę z rzutu wolnego Łokietek zdobył gola po kiksie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk i "bombą" w samo "okno" bramki z najbliższej odległości piłkarz GKS-u umieścił piłkę w bramce. Wynik 2-2. Dokładnie 180 sekund przed końcem meczu genialnym podaniem popisał się Sikorski podając piłkę "sam na sam", "Eniowi"- Patrykowi Woźniakowi, a ten płaskim strzałem obok bramkarza zdobywa gola na 3-2 dla gospodarzy. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Z powodów zdrowotnych nie zagrał Artur Malinowski.

SKŁAD: Ciesielski, Stryburski, Mierzwicki, Smoliński, Szwarc, Bednarowicz, Nowakowski, Kujawski, Nowak, Sikorski, Chojnacki,

NA ZMIANĘ WCHODZILI: Woźniak, Olejnik, Wesołowski J, Wesołowski K, Szymański,

STRZELCY BRAMEK: Nowak,Nowakowski, Woźniak