Autor:

Adrian Mały

Utworzono:

02.05.2015

W ramach VI kolejki grupy mistrzowskiej Juniorów Młodszych, do Wijewa przyjechał Dąb Kębłowo. Był to mecz lidera z trzecią drużyną w tabeli, co zapowiadało sporo emocji. Boisko zweryfikowało że Brenewia zasłużenie znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli z kompletem punktów, a nasza drużyna pokonuje Dąb 5:0. Strzelanie rozpoczęło się już w 8'. W polu karnym faulowany zostaje Kamil Kurpisz, a sędzia dyktuje rzut karny. Do "jedenastki" podchodzi Mikołaj Zygmanowski i pewnie pokonuje bramkarza z Kębłowa. Jeszcze w połowie piłkarze z Wijewa, podwyższają wynik, a na listę strzelców wpisuje się Stasiu Zalisz. Asystę zanotował Mikołaj Sibiński. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do 65', sędzia po raz kolejny dyktuje rzut karny, tym razem po faulu na Stasiu Zaliszu. Tym razem egzekutorem był Przemek Zielnica. Nasza drużyna mimo wysokiego wyniku nie zwalnia tempa, czego uwieńczeniem są kolejne bramki. W 74' po wznowieniu z rzutu rożnego, Mikołaj Zygmanowski efektownie zgrywa do Kamila Kurpisz, który podwyższa wynik na 4:0. W samej końcówce spotkania, wynik ustała Stasiu Zalisz, który dobrze obsłużony przez Kacpra Cichowskiego wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela swoja druga bramkę. Brenewia zatem nie patrząc się na pozostałe drużyny pewnie dąży do wyznaczonego celu, jakim jest pierwsze miejsce w tabeli.