Autor:

Admin

Utworzono:

31.12.2016

W pierwszej rundzie pucharu Polski zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z II ligi Pogonią Siedlce. Po dwóch zwycięstwach w lidze, chcieliśmy podtrzymać dobrą passę i awansować do kolejnej rundy.

Mecz rozpoczęły lepiej gospodynie, które już po 5 minutach prowadziły 1:0, a bramkę po fatalnym błędzie Karoliny Usnarskiej bezpośrednio z rzutu wolnego zdobyła kapitanka Pogoni. Od tej pory gra przeniosła się na połowę gospodyń, które broniły całym zespołem i oddalały piłkę dalekimi wykopami jak najdalej od swojej bramki. W przeciągu kolejnych 15 minut stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, a najlepszą w 13 minucie miała Anna Pindor, która znalazła się sam na sam z bramkarką i trafiła wprost w nią. W 19 minucie po podaniu Agaty Woch, sprytem wykazała się nasza nominalna bramkarka Katarzyna Orepuk, która widząc wychodzącą bramkarkę gospodyń przelobowała ją doprowadzając do wyrównania. Kolejne minuty to znów popis naszej nieskuteczności. Na prowadzenie wyszliśmy dopiero w 38 minucie po uderzeniu Marty Adamczyk, która z 40 metrów z rzutu wolnego trafiła do siatki. Do przerwy pomimo jeszcze paru sytuacji wynik się nie zmienił.

Na drugą połowę wyszliśmy po przeprowadzeniu 5 zmian, na boisku pojawiły się Paulina Woźniakowska, Maria Worosilak, Patrycja Sadecka, Maria Geszprych oraz debiutująca Gabriela Tryfon. W 46 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patrycji Sadeckiej swoją kolejną bramkę, tym razem uderzeniem z głowy zdobyła Marta Adamczyk. W 53 minucie pada kolejna bramka, po podaniu z prawego skrzydła Patrycji Sadeckiej, uderzeniem z pierwszej piłki tuż obok słupka popisała się Maria Geszprych. W 68 minucie na strzał z dystansu zdecydowała się kapitan zespołu Maria Worosilak, a piłka wylądowała tuż pod poprzeczką i było już 5:1. Kolejną bramkę zdobyła 2 minuty później Katarzyna Orepuk, która indywidualną akcją umieściła piłkę w bramce. W 75 minucie ponownie Maria Worosilak zdobyła swoją kolejną bramkę, zachowując najwięcej spokoju w polu karnym. W 77 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i podaniu poprzedniej zdobywczyni bramki, trzeci raz na listę strzelców wpisała się Marta Adamczyk. Zaledwie minutę później po podaniu Agaty Woch, piłkę do pustej bramki skierowała Maria Geszprych. W 83 minucie dziesiątą bramkę zdobyła Katarzyna Orepuk, po zagraniu Patrycji Sadeckiej. W 85 minucie po dokładnym przerzucie Marty Adamczyk, przed bramkarką znalazła się Patrycja Sadecka, która nie miała żadnych problemów ze zdobyciem 11 bramki dla naszego zespołu. Ta sama zawodniczka zaledwie 3 minuty później po indywidualnym dryblingu zdobywa kolejną bramkę. Wynik w 90 minucie ustaliła Maria Geszprych, która wykończyła akcję debiutującej w zespole seniorskim Anny Poziomeckiej.

Po jednostronnym spotkaniu uzyskujemy pewny awans do kolejnej rundy oraz najwyższe zwycięstwo w historii naszych występów. Zapraszamy na mecz II rundy pucharu Polski, który odbędzie się w dniu 24.09.2014 (środa) o 16.00, a podejmować będziemy I ligową Czwórkę z Radomia.